GİZLİLİK İLKELERİ VE KULLANIM KOŞULLARI

Akademi Optik sizlerin kişisel gizliliğini korumaya özen göstermektedir. Bu gizlilik politikası Akademi Optik tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunların nasıl korunup saklandığını ana hatlarıyla açıklamaktadır.

Satın alma işlemlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgileriniz, site veri tabanında kesinlikle tutulmamaktadır. Kredi kartı bilgileriniz, provizyon alınmak amaçlı olarak ilgili banka birimlerine iletilmektedir. Bu iletim sırasında var olan en yüksek şifreleme tekniği olan SSL 256 bit şifreleme yöntemi ile şifrelenmektedir. Kredi kartı bilgileriniz, https alanında güvenle bankaya aktarılır. Bu süreçte Akademi Optik kredi kartı bilgilerini asla göremez

Akademi Optik, ziyaretçi ve müşteri tarafından gönüllü olarak verilmediği sürece hiçbir  kullanıcısı hakkında kişisel bilgileri toplamamaktadır.

Akademi Optik müşteri ve ziyaretçilerinin kişisel bilgilerini tüm e-ticaret sitelerinin uyguladığı gizlilik ilkesine uygun olarak saklı tutar. Kişisel bilgileriniz (isminiz, e-posta adresi, kargo ve fatıra adresi, telefon, siparişleriniz ve aldığınız ürünler vb...) kesinlikle başka kişi veya kuruluşlara verilmez. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz ya da tüm bunların yapılmasını Müşteri Hizmetlerimiz’den talep edebilirsiniz.

İstediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. İptal durumunda, siteadi.com veri tabanında, şahsınıza ait hiç bir bilgi (isminiz, e-posta adresi, posta adresi, telefon, siparişleriniz ve aldığınız ürünler vb..) kalmamaktadır.

Bu gizlilik politikası kapsamında kural olarak ziyaretçilerimiz tarafından sitemize sunulan kişisel veriler (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz, telefon numaralarınız) üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, satılmamakta, kiralanmamakta ve başka şekilde kullandırılmamaktadır.

Akademioptik.com.tr web sitesini ziyaret ettiğinizde kişisel bilgilerinizin toplanmasını istemediğiniz takdirde ne yapmanız gerektiği ve bilgilerin nasıl değiştirilebildiği anlatılmaktadır. Bu politika yalnızca bu web sitesi için geçerli olmakta ancak üçüncü şahısların mülkiyetinde olan web sitelerindeki reklâm veya tanıtımlarımızda geçerli olamamaktadır.

Kişisel Bilgilerin Toplanması

Akademioptik.com.tr web sitesini kullanmak, gönüllü olarak kişisel bilgileri vermek bu sitede ilan edilen mevcut gizlilik politikasının ve şartlarının kabul edildiği anlamı taşımaktadır. Ziyaretçilerimiz tarafından isteğe bağlı olarak anket formu doldurulması ya da e-bülten gönderilmesi talebinde bulunulurken kişisel bilgiler toplanabilmektedir. Ziyaretçi, üye veya müşterilerin bu bilgileri gönüllü olarak vermediği takdirde sitemize yapılan ziyaretlerden herhangi bir kişisel bilgi toplanmamaktadır.

Bilgi Toplamanın Amacı ve Kullanılış Şekli

Akademi Optik, ziyarteçi, üye veya müşterilerin kendi izinleri dahilinde bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanabilir;

  • Basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek,
  • Elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek,
  • Ziyaretçi profillerimizi belirlemek,
  • İstek, talep ve şikâyetleri değerlendirmek

Kişisel bilgiler ve bu veriler sadece belirtilen amaçlar için ve yasal soruşturmalar esnasında mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde kullanılmaktadır.

Kişisel Olmayan Diğer Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması;

Akademi Optik, ziyaretçilerin web sitesindeki dolaşımları sırasında, kullanıcı yoğunluğu, ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik ve isimsiz olarak toplamaktadır. Bu veriler sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmakta ve herhangi bir ziyaretçinin kişisel bilgileri ile ilişkilendirilmemektedir. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “cookie” (çerez) adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılabilir kılmaktır.

Bilgi Güvenliği;


Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınmakta ve bu konuda ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bilgilere izinsiz erişimin, değiştirilmesinin ve kötüye kullanılmasının önüne geçilebilmesi için kısıtlı erişime tabidir. 
Akademi Optik, bilgilerinin izni dışında üçüncü şahıslara her ne amaçla olursa olsun verilmesini engellemek amacıyla hizmet aldığı firmalarla yaptığı sözleşmelere “gizlilik” maddesi koymaktadır. İnternetten Satış Sistemine kayıt olduktan sonra güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Site Kullanım Şartları


akademioptik.com.tr web sitesi, Akademi Optik’in ürünlerini pazarladığı, ziyaretçilerin ilgisini çekebileceğini düşündüğü sektörel bilgilerin ve haberlerin paylaşıldığı, düzenlediği kampanyaları duyurulduğu ve sektörel farklı hizmet ve çalışmalardan ziyaretçileri haberdar etmek amacıyla kullandığı bir elektronik ticaret sistemidir. akademioptik.com.tr web sitesi, içeriğini burada yayımladığı hüküm ve şartları önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Gizlilik Politikasında Değişim

Akademi Optik’in bu Gizlilik Politikasını değiştirme veya iptal etme hakkı saklıdır.

Akademi Optik İletişim


Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir görüş bildirmek, soru yöneltmek veya Gizlilik Politikasının ihlali ile ilgili haber vermek isterseniz, İletişim linkinden faydalanabilirsiniz. 
Akademi Optik bu talepleri karşılamak üzere gerekli adımları özenle atacaktır. Akademi Optik web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçi bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

PDF olarak İndir (GKK01.pdf)